פינוי בינוי בת ים

מימוש אחראי של מלוא הפוטנציאל

קבוצת אדלר צברה ניסיון רב במימוש הפוטנציאל של התחדשות עירונית בת ים ופרוייקטים של פינוי בינוי. כל הפרויקטים שמובילה החברה מתאפיינים בסטנדרטים גבוהים במיוחד, מובילים אותם מיטב אנשי המקצוע בכל תחום רלוונטי והדגש העיקרי הוא מקסימום תשומת לב לכל אחד ואחת מבעלי הנכסים בבניין שצפוי להשתדרג.

מתחם אלקלעי – נפתלי

80 דירות קיימות
260 דירות חדשות

מתחם הנשיא ויצמן חדרה

29 דירות קיימות
145 דירות חדשות

הרוא"ה רמת גן

85 דירות קיימות
240 דירות חדשות

ז'בוטינסקי רמת גן

135 דירות קיימות
405 דירות חדשות

הירדן רמת גן

68 דירות קיימות
185 דירות חדשות

פינוי בינוי בבת ים

בת ים, שהוקמה לפני קרוב ל-100 שנה ע"י פעילים של תנועת המזרחי שביקשו לייסד ישוב בעל צביון דתי, היא אחד הישובים הצפופים ביותר בארץ. ליתר דיוק, העיר השלישית מבחינת מידת הצפיפות, לאחר בני ברק וגבעתיים. במציאות שכזו, וכשישנו צורך בעוד ועוד דירות לנוכח קצב גידול האוכלוסייה הגבוה בישראל, אחת הדרכים היעילות ביותר היא לבצע פינוי בינוי. למעשה מבחינת היקף המימוש של פרויקטי פינוי בינוי בת ים היא אחת הערים המובילות בארץ, בין השאר בזכות העובדה שעיריית בת ים נרתמה למהלך ומסייעת ליזמים. קבוצת אדלר כבר השלימה בהצלחה פרויקטי פינוי בינוי בבת ים, ובערים נוספות בגוש דן, ומביאה לידי ביטוי הן את הניסיון שרכשה והן את הבקיאות המקצועית הרחבה.

האזורים המתאימים ביותר לביצוע פינוי בינוי בת ים

* יוספטל - ציר יוספטל, ובפרט באזורים הסמוכים לתחנת הרכבת הקלה שצפויה להתחיל לפעול בקרוב, הוא אזור ביקוש גבוה בעיקר בזכות המרכזיות שלו ונוחות ההגעה ממנו לכל מקום. * רמת הנשיא - שכונה ותיקה, בחלק הדרום מזרחי של העיר. הסמיכות לנתיבי איילון מהווה יתרון, ובפרט ישנן תוכניות פינוי בינוי רבות במתחם דליה שהמבנים הקיימים בו מיושנים ואף עלולים להיות מסוכנים. * רמת יוסף - שכונה נוספת שזקוקה למתיחת פנים משמעותית, בעיקר מפני שרוב המבנים בה הוקמו כבר בשנות ה-60 של המאה הקודמת ואפילו קודם לכן. בשכונה, השוכנת מצפון לרמת הנשיא, נמצאים גם היכל התרבות, מוזיאון בת ים לאמנות עכשווית, האודיטוריום העירוני ועוד מוסדות ציבור, וגם להם יש חלק באטרקטיביות שלה. * בין רחוב הרצל לחוף הים - אזור שהוא גם מרכזי וגם מביא לידי ביטוי את אחד היתרונות הבולטים של העיר, חוף הים היפהפה. כמו כן תעבור בחלק זה של העיר, ובפרט ברחוב העצמאות וברחוב בלפור, הרכבת הקלה. * בחירה מושכלת של היזם - מימוש תוכנית במסגרת התחדשות עירונית הוא הזדמנות חד-פעמית, ואסור לטעות. רק חברת נדל"ן שהמומחיות שלה היא תמ"א 38 ופינוי בינוי, ובנוסף יש לה יכולות כלכליות מוכחות, תדע ליצור את הבניין הטוב ביותר האפשרי. * מניעת עיכובים מיותרים - דגש חשוב נוסף הוא התנהלות יעילה, ובפרט מול הרשות המקומית, על-מנת להשלים את העבודות במינימום זמן ולאפשר לדיירים ליהנות מהנכסים המחודשים והמשודרגים בלי פגיעה מופרזת בשגרת החיים הקיימת.

ניסיון יקר ערך ויכולות מקצועיות גבוהות

קבוצת אדלר צברה כאמור ניסיון רחב היקף, לרבות ביישום הספציפי של פינוי בינוי בת ים, והוא מתורגם ליכולות מקצועיות גבוהות. בנוסף מקפידה החברה על יחס אישי לבעלי הנכסים ולדיירים, ועל זמינות גבוהה, החל משלב בדיקת ההיתכנות והתכנון הראשוני, ועד לרגע המאושר שבו בעלי הדירות מקבלים את המפתחות לנכסים העכשוויים והמרשימים.

התחדשות עירונית בת ים

אחרי קרוב ל-80 שנים מאז הקמתה של המדינה, ניתן לזהות ברחבי ישראל לא מעט סימנים לבלאי מתקדם. אמנם המדינה מתחדשת כל העת, אבל בערים הוותיקות ישנם מבנים בני 50 ואפילו 60 שנים, והגיל בהחלט ניכר בהם ואפילו מסכן את יציבותם. הפתרון בישובים צפופים הוא מימוש תמ"א 38, וכשבוחנים את היקף הפרויקטים שמוקמים על בסיס תוכניות התחדשות עירונית בת ים היא אחד המקומות המובילים. קבוצת אדלר מצטיינת בתחום ספציפי זה של חיזוק והרחבת מבנים קיימים וביצוע פינוי ובינוי, תוך התייחסות מקיפה לצרכי הדיירים ומימוש מלוא הפוטנציאל של המיזמים.

המאפיינים העיקריים של תכנון התחדשות עירונית בת ים

* רובע צפון מזרח - האזור הכולל את השכונות רמת יוסף ועמידר כולל שיכונים מיושנים רבים. הוא מתאפיין בביקוש ער, בעיקר בגלל האופי המסורתי והצביון הקהילתי בשכונות אלה. נכון לעכשיו מספר התושבים ברובע צפון מזרח מצומצם ביחס לשטח (בהשוואה לרובעים אחרים של העיר). בהתאם יש בו מקום לעוד כ-4,000 יחידות דיור בשנים הקרובות, כשמגמה נוספת היא הגדלת ממוצע שטח הדירות והתאמתו לסטנדרטים העכשוויים. מוקד אחד של התחדשות עירונית הוא השטח שבין בית החולים אברבנאל לבין נתיבי איילון, זה שסביב רחוב ניצנה. מוקד שני הוא כל המבנים בשכונת רמת יוסף שהוקמו בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת. * רובע צפון מערב - הרובע שמהווה למעשה את המרכז העירוני של בת ים וכולל את רחובות בלפור, יוספטל, העצמאות ורוטשילד. מעבר הרכבת הקלה ברחובות אלה הופך אותם למרכזיים עוד יותר ומגדיל את הביקוש למגורים באזור. ברחוב רוטשילד התוכנית היא לבנות לגובה רב, וכך גם ברחוב בן גוריון. בסך הכל צפויה תוספת של למעלה מ-4,000 יחידות דיור ל-11,000 הקיימות כיום ברובע. עוד דגש חשוב הוא שילוב מסחר במבנים שיוקמו ברחובות הראשיים.
הקודם
הבא